1390

شروع یک ایده

خیلی وقت بود دنبال یه ایده خوب برای ارضاء علایقم میگشتم و حتی دنبال کسب درآمد و محبوبیت نبودم. دوستای زیادی توی وب داشتم و میخواستم تا میشه اونا رو دور هم جمع کنم. از اونجایی که چندین سال سابقه برنامه نویسی وب و تحت ویندوز داشتم یه شبکه اجتماعی به اسم «دوستان» رو طراحی کردم با اینکه ساده بود ولی خب میتونستم با دوستام دور هم جمع بشیم و از حال هم با خبر بشیم. کم کم کد هامو بهبود میدادم تا اینکه یه روزی دیدم میتونم کارای بزرگتری بکنم.

1391

یکسال بعد

یکسال بعد  به سرم زد چرا این شبکه رو بزرگتر نکنم تا بقیه کسانی هم که میخوان بتونن ازش استفاده کنن یه مدت دنبال یه اسم خوب برای وبسایتم میگشتم و از اونجایی هم که فکرای بزرگی توی ذهنم بود اسم «افرای فارسی» رو برای کارم انتخاب کردم. دنبال یه دامنه خوب گشتم تا اینکه یه دامنه خوب به آدرس «www.afrafa.com» رو پیدا کردم. وبسایتمو منتقل کردم مشکلاتشو رفع کردم دوستان بیشتری رو دعوت کردم به وبسایتم و حتی برای وبسایت یه چترومم گذاشتم تا بتونیم با دوستامون چت کنیم.

ختم کلام اینکه توی تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۱ وبسایت افرای فارسی تحت دامنه www.afrafa.com شروع به کار کرد.

1392

دو سال بعد

توی این سال سعی کردم تا وبسایت رو گسترش بدم و خدماتشو بیشتر بکنم. کتابخونه ، موزیکسنتر ، آپلودسنتر ، بخش خبری و کلی خدمات دیگه رو به وبسایت اضافه کردم دوستای خوبی هم همیشه در زمینه محتوا بهم کمک کردن.

با اینکه توی این برهه درآمدی از این سایت نداشتم ولی علاقه ای که طراحی وب داشتم نگذاشت مایوس بشم و در کنار کار های خودم افرای فارسی رو روز به روز بهترش کردم.

1393

سه سال بعد

با توجه به امکانات بالای وبسایت کم کم، دید ساده خودمو نسبت به افرای فارسی عوض کردم و به چشم یک راه خوب برای کسب درآمد بهش نگاه کردم. خب سعی کردم در این بین فعالیت های دیگمو کم کنم و و وبسایت رو با پارامترهای تجارت الکترونیک سازگار کنم. فروشگاه سایت رو با اسم «افراشاپ» طراحی کردم و  شروع به کار کرد فروش عمده خوبی از قطعات الکترونیکی رو توی این سال تونستیم داشته باشیم. کارام جون گرفته بود و برای قرارداد هام نیاز به یه شرکت داشتم همین شد که شرکتی رو با نام شرکت فناوران افرای فارسی رو با دوستان تاسیس کردیم و فعالیت های تجاریمون رو به تحت عنوان یک شرکت ادامه دادیم. در این حین زمزمه هایی از یک تکنولوژی نوین هم با نام نورپردازی سه بعدی به گوش میرسید و در کنار افرای فارسی اون رو هم پیش بردیم.

1394

چهار سال بعد

نیرو های خوبی رو استخدام کردیم و ۱ سال خوب رو در کنار هم داشتیم خدمات طرحی وب و میزبانی وب شرکت فعال شد و همچنین سرویس های پیامکی طراحی ، طراحی اپلیکیشن هم به افرای فارسی اضافه شد. یکسال خوب با بازگشت وجه خوب با ارائه سرویس های آنلاین رو سپری کردیم. همچنین دپارتمان گرافیک و انیمیشن شرکت هم توی این سال تونست چند ورکشاپ خوب توی دانشگاه های معتبر «همایش و ورکشاپ انیمیشن و ساخت بازی دانشگاه یزد» ، «همایش و ورکشاپ انیمیشن و ساخت بازی دانشگاه کاشان» برگزار کنه. همینطور توی این سال اولین سیمولیشن ما از مقبره صائب تبریزی توسط سازمان میراث فرهنگی رونمایی شد و اردیبهشت ماه همین سال اولین پروژه محیطی نورپردازی سه بعدی خودمون رو توی مقبره صائب تبریزی اجرا کردیم که سازمان ها و ارگان های دولتی زیادی هم توی این جشن حضور داشتند.

1395

پنج سال بعد

با توجه به موفقیت های کسب شده توی سال ۹۴ و خب گستردگی فعالیت ها تصمیم گرفتیم تا فعالیت بخش ها رو جداگانه پیگیری کنیم و به صورت ۱۰۰% روی آن ها وقت بزاریم. از این رو فعالیت های آنلاین ما از حالت شرکتی خارج شد و به صورت یک گروه جداگانه در کنار سیستم قرار گرفت. پشتیبانی از مشتریان و موارد دیگه به صورت سامانه های هوشمند در اومد و نیاز ما به افزایش نیرو روی این بخش رو کم کرد. با تمام این اوصاف قرارداد های سرویس های آنلاین ما دوبرابر شد، سرورهای ما قوی تر شد و یکپارچکی توی خدماتمون افزایش پیدا کرد.
بخش گرافیک شرکت هم منتقل شد و تحت عنوان شرکت جدیدی با نام سپیدبرد نگاره به فعالیت خودش ادامه داد و امسال خوشبختانه در دهه کرامت دومین اجرای محیطی ما بر روی ساختمان قزاقخانه در تهران به اجرا در آمد.

خبر های دیگری نیز در راه است… 🙂

0%
بازخورد مثبت روی پروژه افرای فارسی
0
پروژه های تمام شده
0
میلیون تومان میانگین هزینه ماهانه
0
مشتریان وفادار

خدماتی که ما با اشتیاق فراوان به مشتریان خود ارائه می دهیم

مشتریان ما

ایده استارتاپی خوبی داری و به حمایت نیاز داری؟